Reactie op HB 751 Loterij voor beroepsscholen

Beste ENSATS-gemeenschap,

Namens de Massachusetts Association of Vocational Administrators (MAVA) schrijf ik om er bij u op aan te dringen zich te verzetten tegen Senaatsbegrotingsamendement nr. 751. Dit ongeteste zou een one-size-fits-all toelatingloterij verplicht stellen voor elke school met een beroepsopleiding in de staat.  MAVA is tegen amendement nr. 751 om tal van redenen, waaronder deze:

 1. De Het budget is niet de plek om te beslissen een zeer controversieel debat over het publieke beleid. Er bestaat geen wijdverbreide publieke of wetgevende consensus over deze kwestie.
 2. Dit is geen systemisch, landelijk probleem. Over het geheel genomen weerspiegelen scholen met beroepsopleidingsprogramma's al grotendeels de demografische kenmerken in hun herkomstgemeenschappen.
 3. DESE onderneemt al actie. Na analyse van de laatste gegevens heeft DESE vier scholen (van de 4) gemarkeerd voor aanvullende hulp en/of controle van hun toelatingssystemen: Bay Path, Greater Lowell, Greater New Bedford en Monty Tech. Wij juichen DESE en het Executive Office of Education toe voor hun doordachte, chirurgische aanpak.
 4. Amendement #751 blijft lokale overeenkomsten negeren (in ons geval de statuten) over minimumplaatsen voor ledengemeenschappen, iets dat waarschijnlijk onrust zou veroorzaken in regionale beroepsdistricten die al tientallen jaren goed functioneren.
 5. Amendement #751 verbiedt onze scholen om de interesse van een leerling in beroepsonderwijs te gebruiken als onderdeel van de sollicitatieprocedure. Het bepalen van de interesse van een leerling – via een bezoek aan de school, een persoonlijk interview of een aanbevelingsbrief – is een beproefde maatstaf voor toekomstig succes in deze unieke leeromgeving.  
 6. Er is absoluut geen objectief onderzoek dat bewijst dat een loterij de diversiteit zou vergroten. Sommige loterijpogingen hebben hoopvolle tekenen getoond, maar zijn in de daaropvolgende jaren mislukt. Anderen hebben vanaf het begin jammerlijk gefaald. Er is geen duidelijk bewijs ter ondersteuning van een loterij van welke aard dan ook.    
 7. Het amendement gaat niet in op de problemen echte probleem: gebrek aan beroepszetels op onze beroepsscholen, landbouwscholen en middelbare scholen.

Op de Essex North Shore Agricultural & Technical School:

 1. Studenten kunnen op twee wachtlijsten staan. Landbouwstudenten op onze wachtlijst kunnen actief worden ingeschreven op de regionale technische beroepsscholen van hun thuisland, aangezien we geen kennis hebben van hun inschrijving om van onze wachtlijst te worden verwijderd. Dit gebeurde met de tweeling van mijn neef (één stond op de wachtlijst maar was ingeschreven aan de Greater Lawrence Technical School en één was ingeschreven aan de Essex Tech).
 2. Wij blijven dat doen leerlingen van onze wachtlijst halen door de herfst. Gemiddeld wijzen 110 studenten hun aanbod af, waardoor in eerste instantie hetzelfde bedrag van de wachtlijst wordt verwijderd. De wachtlijst zal blijven afnemen naarmate meer studenten besluiten af ​​te zien.
 3. De studenten op de wachtlijst hebben zich mogelijk aangemeld, maar hebben dat ook gedaan niet van plan om naar Essex North Shore te komen. Er is geen manier om het te vertellen.
 4. We hebben een loterij voor onze landbouwstudenten en hebben de diversiteit nog niet veranderd van de school in relatie tot niet-blanke leerlingen.
 5. We interview  onze studenten, waarvan wij denken dat het een belangrijk aspect van het proces om hun ware interesse in een vakschool te bepalen.
 6. Onze Schoolcommissie, bestaande uit 17 gemeenschappen (vier steden en 13 dorpen) beoordeelden de gegevens gedurende drie jaar met een Admissions Subcommittee en alle leden op één na (Danvers) tegen een loterij gestemd of minimaal aantal ingeschreven studenten.
 7. Onze school heeft statuten die geen regionale overeenkomst zijn. 
 8. Binnen onze wijk zijn er wel drie steden met Chapter 74-programma's (Peabody, Salem, Gloucester) en zijn mogelijk ingeschreven in hun thuisdistrict, maar staan ​​op onze wachtlijst.
 9. Ons district verhoogde niet-blanke studenten van 3% naar 19% door een doordachte inspanning van series over familiebetrokkenheid, meertalig personeel en meertalige ondersteuning tijdens het hele sollicitatieproces.
 10. Een uniek vennootschap met Salem Public Schools omvatten 20 meertalige acceptaties.
 11. We hebben After-Dark-programmering voor Beverly, Marblehead, Swampscott en Gloucester (we praten nu met Danvers). We hadden After Dark voor Peabody en Salem, maar die hebben zich vier jaar geleden afgemeld.
 12. We hebben uitgebreide inschrijving door het harde werk van ons personeel, concurrerende en particuliere financiering, en het benutten van elke centimeter campusgebouwen. Dit heeft geresulteerd in de stijging van 135 zetels per jaar sinds 2018.

Dank u voor uw aandacht.

Hoogachtend,

Heidi T. Riccio, Ed.D.
Hoofdinspecteur directeur
Essex North Shore Landbouw- en Technische School


Meteen naar de inhoud